#LookTalkAct

PROGRAM  KONTAKT  PROJEKTY  PODPORA  INÉPROGRAM.htmlCONTACT.htmlPROJEKTY.htmlSUPPORT.htmlINE.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1shapeimage_1_link_2shapeimage_1_link_3shapeimage_1_link_4
 

#LookTalkAct

 

Výzva na zbierku umeleckej tvorby


Váš pohľad na svet dokáže zmeniť všetko


#LookTalkAct


Zúčastnite sa so svojím umeleckým výtvorom alebo dielom európskeho projektu a búrajte tak predsudky, ktorým sú vystavení ľudia bez domova!


Hľadáme amatérskych a profesionálnych umelcov, ktorí by chceli vytvoriť umelecké dielo s optimistickou sociálnou perspektívou a pridať sa tak k transformácii obrazu ľudí žijúcich na ulici.


Cieľom tejto iniciatívy je vytvoriť medzinárodnú zbierku umeleckých diel, ktoré budú vystavené v rôznych európskych mestách a sprístupnené v bezplatnej digitálnej zbierke – s licenciou Creative Commons – aby mali mimovládne organizácie, firmy, inštitúcie a jednotlivci prístup k optimistickým a transformatívnym vizuálnym zdrojom súvisiacim s bezdomovectvom.


 1. Čo? Poslať možno vizuálne návrhy, výtvory a diela z akejkoľvek oblasti vizuálneho umenia, fotografie, grafického dizajnu či inej formy trvalého vyjadrenia, ktoré môžu byť zverejnené v digitálnej zbierke, publikované v tlačenej forme alebo predstavené na výstave.

 2. Kto? Amatérski alebo profesionálni umelci a umelkyne, ktorí a ktoré majú chuť umelecky sa vyjadriť k téme bezdomovectva a vytvoriť dielo s transformatívnym a optimistickým odkazom, pohľadom atď. Výzva sa týka všetkých záujemcov a záujemkýň – ľudí bez domova, bývalých ľudí bez domova aj ľudí s domovom.

 3. Ako? Umelecké návrhy, výtvory a diela možno poslať tu:


ZAPOJIŤ SA A POSLAŤ DIELO 1. Kedy? Výzva je otvorená od 24. marca do 30. júna 2021 (vrátane).

 2. A čo potom? Všetky umelecké návrhy, výtvory a diela budú súčasťou digitálnej zbierky. Medzinárodná porota vyberie niektoré z prác, ktoré budú vystavené v každej krajine zapojenej do projektu.

 3. Máte nejaké otázky alebo pochybnosti? Sme tu nato, aby sme Vám pomohli. Snažíme sa o sprístupnenie tohto projektu každému záujemcovi a záujemkyni. Napíšte nám na tomas.kubis1@gmail.com alebo nás kontaktujte prostredníctvom sociálnych sietí, aby sme Vám mohli pomôcť vyriešiť akékoľvek prípadné otázky.


Táto iniciatíva je súčasťou projektu „Hovorme o bezdomovectve: Učenie sa ako cesta k sociálnej integrácii ľudí bez domova“, ktorý realizujú štyri európske organizácie s finančnou podporou programu Erasmus+. Cieľom #HomelessTalk (skratka názvu projektu) je propagovať participáciu ľudí, ktorí žijú alebo žili na ulici, a zapájať ich do akcií a aktivít zameraných na zvyšovanie povedomia verejnosti. Súčasťou projektu je okrem digitálnej zbierky, vytvorenej vďaka prihláseným umeleckým dielam, aj vydanie príručky osvedčených postupov a príkladov dobrej praxe v oblasti bezdomovectva a zvyšovanie povedomia o tejto problematike.


Viac informácií o projekte #HomelessTalk